מיסוי עירוני

 

למשרד ניסיון והתמחות רבי שנים בתחום מורכב זה, ורקורד מצטבר של חסכון סכומי עתק ללקוחות המשרד. המחלקה המוניציפלית מתמחה בייצוג יזמים גדולים, לקוחות עתירי נכסים וחברות נדל"ן, בבדיקה וטיפול בהפחתה/השבה של חיובי ארנונה, היטלי פיתוח והיטלי השבחה. לאורך השנים ייצגנו גם כמה רשויות מקומיות (רחובות, לוד, רמת-גן וגבעתיים), אך בחרנו להתמקד בייצוג נישומים. החקיקה הרבה בתחומים אלו, כמו גם הפסיקה המתחדשת באופן שוטף, יוצרות סיטואציות אינסופיות של אפשרויות להקטנת החיובים שמטילות הרשויות על לקוחות משרדנו, או השבת כספים ששולמו ביתר במקרים אחרים.

ייצוג הרשויות בשנים עברו, כמו גם ניסיון עוה"ד בצוות בייצוג רשויות רבות בתפקידים קודמים, מעניק למשרד היכרות מעמיקה גם עם אופן המחשבה של הרשויות, כמו גם היכרות עם העוסקים במלאכה מצד הרשויות. גם ההיכרות העמוקה של המשרד עם תחום הנדל"ן והתכנון ובניה מגדיל משמעותית את אופק הראיה של הצוות המוניציפלי במשרד בבואו להתמודד עם כל תיק ותיק, והכל תורם בהישגים מרחיקי הלכת של המשרד בטיפול בחיובי לקוחות. כך, ללא כנסים ופעילות שיווק, מפה לאוזן במשך השנים, נהפך המשרד לנשק הסודי של החברות הגדולות ויודעי דבר, כנגד הדרישות הכספיות הגוברות והולכות של הרשויות המקומיות.

 

בתחום הארנונה אנו בוחנים את חיובי הארנונה המושתים על החברות המיוצגות על ידנו. החיובים מוסדרים בתוך מערכת טבלאות ייחודית למיפוי החיובים מול נכסי הלקוח, ומשם מתחילה בחינת חיוב הנכסים. בחינת החיובים כוללת מבט  תכנוני על הנכס, סיורים בנכס, ניתוח ומיפוי המציאות בכל אתר מבחינה משפטית, פיזית, תכנונית, ושימושית, לגיבוש תמונת חיוב חוקית כוללת, המועברת ללקוח, ומגובשת סופית יחד עם נציגיו. הכל בטרם הפעלת ההליכים המשפטיים (אלא אם סוכם אחרת).

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בנכסים בכל רחבי הארץ, ממטולה ועד אילת כדבר שבשגרה ולא כביטוי לשוני.

בנושאי האגרות והיטלי הפיתוח אנו בוחנים עבור לקוחותינו חיובים שקיבלו בעקבות קבלת היתרי בניה או רישוי מבנים, ואף עם קבלת דרישות מהרשויות על רקע בקשות לאישורים או אף כ"חיובים יזומים" של הרשויות. אנו בוחנים את החיובים במגבלות ההתיישנות, דהיינו עד 7 שנים אחורה, ויכולים במרבית המקרים להשיב כספים ששולמו ביתר, ו/או להפחית דרישות מופרזות, שאינן מבוססות משפטית / אחר. גם כאן, אנו מתחילים את הבחינה בהבנת ההיסטוריה הקניינית והתכנונית של הנכס, והשפעותיה על הסמכויות לגבות כספים כאלו ואחרים. ההיכרות העמוקה של המשרד עם תחומי הנדל"ן השונים מאפשרת בחינה מעמיקה ויסודית של הסוגיות הללו, והפקת המיטב מבחינה זו לסוגיות החיובים השונים.

 

 

צרו איתנו קשר

כתובת: ז'בוטינסקי 43 רמת גן מ. 5251114
טלפון:                  
פקס:                     
מייל:       

 

שלח

This field is required.

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

This field is required.

This field is required.

This field is required.

כתבו לנו ונחזור אליכם​


              972-3-6006406+
                   972-3-6498864+
    office@hirsch-law.co.il